+++¼+ד+++=+ג +°+ת+µ 1 2 3 4 5
קישורים מומלצים: מסוע נוטריונים

בין אם אתם מעשנים כבדים או מעשנים קלים יותר, המציאות שמכתיב החוק החדש הינה לא פשוטה. מאז שנאסר העישון במקומות ציבוריים, בעלי מסעדות, פאבים, ומקומות בילוי, נאלצו לאסור על העישון בבתי העסק שלהם כליל, או לחילופין, להקצות פינת עישון לקהל לקוחותיהם צרכני הניקוטין. למרות שהיינו רגילים במשך שנים לעישון בקניונים, בתי קפה, או שטחי מסחר ציבוריים, היום, המעשנים הוגלו לפינות עישון הממוקמות מחוץ לבניינים או בחדרי מדרגות.

גם במקומות העבודה נאסר העישון, וכתוצאה, ניתן למצוא את המעסיקים מקוננים על העובדה שרבים מעובדיהם מבלים יותר זמן בהפסקות סיגריה מאשר בעבודה בפועל. אך החוק השיג את מטרתו. עתה ניתן להתהלך בקניונים ולשבת במסעדות מבלי להשתעל מענן העשן שיושב בסמוך אליכם, נזקי העישון הפאסיבי יפחתו בהדרגה, ומעשנים רבים במקומות העבודה, מוצאים פחות זמן לעשן, מכיוון שקשה להם לקום ממשרדם באופן שוטף וחסרה להם הנוחות של לעשן תוך כדי עבודה, ואילו, חלק מסוים מהמעשנים בחר להפסיק לעשן כליל.

העלאת המודעות לנזקי העישון ועידוד רכישת מוצרים להפסקת עישון.

כיום, אפילו רופאי המשפחה יכולים לתת מוצרים מסייעים להפסקת עישון. מוצרים נלווים לסיוע בהפסקת עישון מוצעים בכל רשתות הפארם ובתי המרקחת. טיפולים קבוצתיים ופרטניים להפסקת עישון נגישים לכמעט כל אחד, ועזרים כגון מדבקות, קפסולות או סיגריה אלקטרונית נחשבים כהשקעה לא קטנה, אך כדאית לנוכח עלותם המתגברת והולכת של קופסאות הסיגריות, עם העלאת המיסים על הסיגריות המתמשכת.

יתרונות מוצרי הפסקת עישון – מדבקות, טיפול או סיגריה אלקטרונית?

הפסקת עישון הינה תהליך שאינו פשוט לרוב המעשנים. למרות שהוכח כי גמילה מניקוטין אמורה להיות קלה יותר, רבים המעשנים שמתקשים לוותר על ההיבט הפסיכולוגי והתחושה שנותנת החזקת הסיגריה ושאיפת העשן והניקוטין ממנה. לפיכך, טיפול פסיכולוגי פרטני, קבוצת תמיכה ומכונים להפסקת עישון, לא תמיד מוכיחים עצמם כיעילים למול מוצרים פיזיים המסייעים בצורה יותר אפקטיבית להפסקת העישון כמו סיגריה אלקטרונית.

כדורים או קפסולות הניתנים על פי מרשם רופא או ניתנים לרכישה על המדף, אמנם מספקים לגוף רמות נמוכות יותר של ניקוטין ולאט לאט מורידות את הצורך בניקוטין, אך אינם מבטלות את התחושה והצורך של החזקת הסיגריה ביד. עם זאת, סיגריה אלקטרונית, נותנת את אשליית העישון במלואה, אינה מכילה את הרעלנים שמכילה סיגריה רגילה, שכן היא מכילה ניקוטין בלבד, אין צורך לוותר על החזקת הסיגריה ביד, וניתן לשלוט באופן מלא בכמות הניקוטין המופרשת בעת שאיפה מן הסיגריה והפחתתה בהדרגה עד לגמילה מוחלטת מעישון.