+++¼+ד+++=+ג +°+ת+µ 1 2 3 4 5

קנדידה היא סוג של פטרייה המופיעה אצל בני אדם במעיים יחד עם חיידקי מעיים אחרים הטובים לאדם ומסייעים לו בהגנה מפני זיהומים, ריבוי גדול מדי גורמים לאדם בעיות ויש צורך לטפל בזה.

מהי קנדידה?

הקנדידה שהיא סוג של פטרייה הנמצאת במעיים של בני האדם, ריבוי של פטריות קנדידה יכול לייצר סוגים רבים ושונים של רעלים וגזים שגורמים לבעיות מעיים שונות ורבות. יש מקרים רבים בהם הקנדידה מפריעה לספיגה של מרכיבים חיוניים לגוף ומחלישה את מערכת החיסון ואת הגוף כולו. התסמינים המעידים על הימצאותה של קנדידה היא במערכת העיכול, יש נפיחות בבטן, גזים, שלשול, עצירות ועוד, גם במערכת השתן ואיברי המין, במערכת ההורמונאלית ובמערכת העצבים כמו שינויים במצב הרוח, עצבנות, חוסר ריכוז, ירידה בזיכרון, מערכת החיסון

פטרת – האם ניתן להבריא?

טרת היא סוג של טפיל שמתיישב על הגוף או לחדור לתוכו והוא ניזון מעובש, מהעור, מסוכרים בגוף או משמרים באוויר. האדם יכול לחיות עם פטרת כשבדרך כלל הוא מוטרד בגלל האסתטיקה ואי נוחות, הוא יכול לחוש גירוד מציק או תחושת צריבה קלה בלי שייגרם לו נזק ממשי. כאשר פטרת נגרמה מהדבקה, ניתן לרפא ולהפטר ממנה בקלות יחסית, אך אם מדובר בפטרת שמקורה בטפיל במחזור הדם או בטפיל ברקמות עמוקות - תהליך ההבראה עלול להיות ארוך יותר.

פטרת ציפורניים

פטרת יכולה להופיע במקומות שונים בגוף וגם בציפורניים, יש פטרת ציפורניים שנגרמה מהדבקה על ידי אדם אחר בעקבות הליכה יחפים המקומות ציבוריים, ויש פטרת ציפורניים שמקורה בטפיל הנמצא במחזור הדם, במקרה הראשון, ניתן לרפא פטרת ציפורניים ולהפטר ממנה בקלות יחסית, ובמקרה השני תהליך ההבראה והריפוי עלול להיות ארוך וממושך. פטרת ציפורניים לא מפריעה לבני האדם מלבד המטרד האסטטי ולפעמים אי נוחות קלה ולפעמים מופיע גירוד .

טיפול ציפורניים

קיים טיפול ציפורניים ברגליים ויש טיפול ציפורניים בידיים, תופעות שונות עלולות להתפתח בציפורני הרגליים ויש כאלה שאפשר לפתור על ידי טיפול ציפורניים נכון שיעשה על ידי פדיקוריסטית מקצועית. טיפול ציפורניים נעשה על ידי הורדת העור סביב הציפורן, הסרת הרקמות המתות סביב הציפורן, פילינג, עיסוי והחדרת לחות.