+++¼+ד+++=+ג +°+ת+µ 1 2 3 4 5

במדינת ישראל רובן הגדול של התביעות הקשורות ברשלנות רפואית מוגשות נגד קופת חולים עצמה או נגד בית חולים מסוים, ולא נגד רופא פרטי שטיפל באדם בתחום כזה או אחר. הדבר מובן בהחלט כיוון שיש הבדל גדול בין רופא המטפל באדם באופן פרטי, ומשתכר בהתאם, ובין רופא שביום אחד רואה עשרות חולים, ולא מדובר בפרנסה המשולמת לו באופן פרטי, כך שגם גורמים אלה עלולים מאוד להשפיע על אופן תפקודו של הרופא. יש הרבה מקרים שבהם רופא משפחה מתרשל מתפקידו ולא ממלא את חלקו כראוי, ובמקרים כאלה, יוכל המטופל לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית, ולבקש את עזרתו בהכנת תביעה כנגד קופת החולים.

תביעות נגד קופת חולים

עורך דין רשלנות רפואית יוכל בהחלט לעזור ללקוח שלו להכין תיק תביעה נגד משרד גדול כמו קופת חולים כזו או אחרת, לעיתים כנגד רופא המועסק על ידי הקופה הנתבעת ולעיתים כנגד החלטות שקיבלה הקופה כולה, וכנגד כל ההתנהלות של קופת החולים אל מול החולה. במקרים שבהם ההתנהלות השגויה הביאה לכדי פגיעה ברמה כזו או אחרת במטופל, הרי שיוכל בהחלט לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית, להציג בפניו את העניין, ולהחליט לתבוע את קופת החולים שטיפלה בו בצורה רשלנית וגרמה לו לנזק.

סיכויי הזכייה

כאשר אדם מחליט לגשת אל עורך דין רשלנות רפואית ולהגיש תביעה נגד קופת החולים שלו או נגד בית החולים שבו היה מטופל, הרי שהוא ירצה לדעת מה הם אחוזי הזכייה שלו והאם שווה לו כל ההתעסקות הזו. עורך דין רשלנות רפואית ידע לנתח את המצב בצורה הטובה ביותר, וידע לתת ללקוח שלו הערכה על הסיכויים שלו לזכייה. במידה ויקבל הלקוח פיצויים, הרי שגובה הפיצויים מורכב מהרבה מאוד גורמים, הכוללים בתוכם שאלות כמו: עד כמה הפגיעה הייתה חמורה, האם כתוצאה מהרשלנות הרפואית שבה נהג בו הרופא חווה המטופל פגיעה בפרנסה שלו וכדומה. פיצויים על תביעה של רשלנות רפואית יכולים להגיע לגובה של עשרות אלפי שקלים ולעיתים גם לגובה של מיליוני שקלים שישולמו לתובע.